Ushtro.com

Tema rredh ushtrimeve fizike dhe shendetit
It is currently Thu Dec 08, 2016 4:55 am

Contact Us | All times are UTC + 1 hourWelcome
Mire Se Vini ne Ushtro.com

Tani jeni duke vizituar forumin ton si mysafir, qe ju jap shiqim te kufizuar. Nese na bashkoheni ateher mund ti shikoni te gjitha bisedat pa kufizime. Regjistrimi eshte falas.
join our community today!


Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ushtrime per gjoks
PostPosted: Wed Jan 26, 2011 10:20 pm 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Jan 26, 2011 9:26 pm
Posts: 10
cilli eshte ushtrimi me i mir per gjoks?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ushtrime per gjoks
PostPosted: Mon Feb 07, 2011 11:47 am 
Offline

Joined: Mon Feb 07, 2011 11:43 am
Posts: 1
une mendoj qe Barbell Bench Press eshte ushtrimi me i mire per gjoks


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ushtrime per gjoks
PostPosted: Wed Feb 09, 2011 3:27 pm 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Jan 26, 2011 9:26 pm
Posts: 10
:D eshte nje nder ushtrimet me te rendesishme per ndertim te gjoksin.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ushtrime per gjoks
PostPosted: Tue Mar 13, 2012 6:06 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 13, 2012 6:01 pm
Posts: 2
A KA MUNDESI MEM TREGU DIKUSH SE PERSE GJOKSI I DJATHET ESHT ZHVILLUAR ME SHUMM SE GJOKSI I MAJT, DHE A DUHET TI VEPROJM ME PESH ME TA MADHE NE DOREN E MAJT (A DUHET RENDUAR PJESEN E MAJT ME SHUM)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ushtrime per gjoks
PostPosted: Wed Sep 26, 2012 11:03 am 
Offline

Joined: Tue Sep 25, 2012 9:15 pm
Posts: 3
arilla wrote:
A KA MUNDESI MEM TREGU DIKUSH SE PERSE GJOKSI I DJATHET ESHT ZHVILLUAR ME SHUMM SE GJOKSI I MAJT, DHE A DUHET TI VEPROJM ME PESH ME TA MADHE NE DOREN E MAJT (A DUHET RENDUAR PJESEN E MAJT ME SHUM)

JO JO, asesi mos shto pesh me shume nga ana e majt sesa ne anen e djathte. Duhesh me dite se qdo njeri e ka kite problem sikur tanin.Ndoshta dikush ka nje dore me te mire se tjetren, si psh bicepsi i majt ma i mire se i djathti edhe pse ai dyte i ushtron permeniher , ose nje krah ma i mire se tjetri, ose edhe sikur problemi tane. Thjesht te kisha keshillu qe gjat ushtrimeve koncentrohu shume , sidomos shto vemendje ka ana e majt e gjoksit, e inshAll-llah e permison gradualisht.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

Contact Us | All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
suspicion-preferred